3   februari  H.Ansgarius, bisschop
Ansgar werd in het begin van de negende eeuw, ten tijde van Karel de Grote, in West-Vlaanderen geboren. Toen hij vijf jaar oud was verloor hij zijn moeder. Hij groeide op in het beroemde klooster Corbie, nabij Amiens. Zijn vader had hem daar gebracht om een goede toekomnst voor het kind te waarborgen.
De dood van Karel de Grote in 814 had grote invloed op hem. vanaf dat moment wilde hij alleen nog in dienst van God leven. Hij gaf zich met hart en ziel aan de dienst van God en werd priester gewijd. Ansgarius werd door Lodewijk de Vrome, de zoon van keizer Karel, met Harald II, de koning van Denemarken, naar Denemarken gestuurd voor de kerstening van dat land. In de periode dat koning Harald als banneling in Frankrijk leefde, bekeerde de Deense vorst zich tot het christendom)
. 
Een gezantschap uit Zweden vroeg bij Lodewijk om predikers en Ansgarius werd in 829 naar het noorden gezonden, naar Bjorn, de koning van Zweden. Keizer Lodewijk besloot om Ansgarius tot aartsbisschop aan te stellen voor het noorden. Hamburg werd zijn zetel samen met Bremen. In het klooster Turholt in Vlaanderen, leidde hij jonge Scandinaviers op voor de missionering in het Noorden. Hij werd door paus Gregorius IV (827-844) benoemd tot gezant onder de volken van het Noorden. 

Veel van zijn werk is ten tijde van de Noormannen verwoest. Hamburg en Bremen werden geplunderd en verwoest.  In het jaar 848 kreeg Ansgarius weer vaste voet in Denemarken en koning Olaf gaf hem toestemming om het Evangelie in zijn land te verkondigen. Op 3 februari 865 is hij in Bremen gestorven.Zijn opvolger, de Belgische bisschop H.Rimbertus (830-888), heeft een levensbeschrijving van deze "Apostel van het Noorden" nagelaten. Hij schrijft hierin: Ansgarius wilde voor de blinde de ogen, voor de lamme de voeten en voor de armen een vader zijn.